Pytania

To F.A.Q. dotyczy tylko bloga i opowiadania. Jeśli masz jakieś pytanie do mnie, możesz je zadać w komentarzu, albo na asku.\


1. Co to jest?
Po prostu kolejny z wielu blog z twórczością własną.
"Wojowniczka z Kagolanii" jest opkiem heroic fantasy, które nie jest jeszcze ukończone. Nawet opublikowane rozdziały nie są jeszcze w swojej finalnej wersji.

2. Aha. O czym to konkretnie? 
Tak w skrócie...

 
W okrutnym, pełnym anarchii i powojennego chaosu świecie władzę sprawują ci, którym dane jest posiąść wiedzę. A 
nią dysponują tylko dwie potężne organizacje, które zazdrośnie strzegą swoich tajemnic. Kalena dostaje szansę
 zostania członkinią jednej z nich - Stowarzyszenia Skrybów, które zachowując pozory wyłącznie naukowej
 działalności od lat szkoli młodych wojowników. Po ukończeniu trudnego szkolenia szkolenia dziewczyna zmienia 
się  diametralnie.  Idee Stowarzyszenia stają się jej bliskie i pragnie pomócw rozpropagowywaniu ich.
Jednak już niedługo światem ma wstrząsnąć kolejna wojna. 


2. Czy to znaczy, że dajesz czytelnikom surowy tekst bez sprawdzenia go?
 I tak, i nie. Staram się, by to co publikuję było na jak najwyższym poziomie, tak by można było to czytać bez ustawicznego walenia głową w biurko.
Jednak w przeciwieństwie do JxL, którego rozdziały po opublikowaniu stanowiły kompletną całość, tutaj mamy do czynienia tylko z głównym "trzonem", który będę rozbudowywać.

3. Opłaca się to w ogóle czytać, skoro zamierzasz zmienić, to co opublikowałaś?
Nie zamierzam diametralnie zmieniać fabuły, tylko po prostu dodawać do głównej gałęzi małe odnogi. Na dzień dzisiejszy mam zaplanowane około czterysta takich wstawek, które wzbogacą świat przedstawiony, uczynią postaci ciekawszymi i sprawią że całe opowiadanie będzie bogatsze.

Stworzyłam tego bloga głównie po to, by zobaczyć jak ludzie odbiorą tę opowieść. Komentarze są dla mnie naprawdę ważne i każdy czytam, a wszystkie sugestie i rady biorę pod uwagę.

4. To może załatw sobie betę?
 Zamierzam to zrobić, gdy dopiszę wszystkie wstawki i dodatkowe elementy. Jak na razie byłoby to bez sensu. Beta sprawdziłaby tekst, który potem ja bym pozmieniała, poucinała w niektórych miejscach, a w niektórych dodała coś... Tak naprawdę po wszystkim musiałabym znów szukać bety.

5. Ta metoda pisania przypomina trochę metodę "płatka śniegu"
To jest całkowicie nowy sposób, który wymyśliłam wzorując się na metodzie płatka śniegu. Myślę, że każdy pisarz ma trochę inną metodę ;)

6. Kiedy pojawiają się nowe rozdziały?
Nie ma określonego grafiku publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco, możesz zaobserwować bloga, albo lajknąć mój fanpage na facebooku

7. Dlaczego komentarze są moderowane? 
Ponieważ to jest jedyny sposób żeby żadnego nie przegapić. Blogspot czasami wariuje i anonimowe komentarze z niewiadomych przyczyn daje do spamu. Na blogu z JxL przekonałam się już, że mimo wyłączenia denerwującej wszystkich weryfikacji captcha, czasem i tak ona się pojawia.
Spokojnie, nikogo nie cenzuruję, ani nie zamierzam tego robić. Byłoby bez sensu zakładać blog, żeby pokazać ludziom opko, a potem usuwać ich komentarze.
 
8. Inspirujesz się Japonią?
Nie tylko. Inspirację do tej historii czerpię z kultury wielu krajów azjatyckich, nie tylko Japonii.
To jest trochę dziwne, bo zaczynałam to pisać jako postapo, a po kilku pierwszych rozdziałach kompletnie zmieniłam koncepcję. Dlatego tę inspirację widać dopiero później.

2 komentarze:

  1. Ja mam pytanie o wytwórnię w której jesteś i przystojnego CEO, powiesz coś o tym?

    OdpowiedzUsuń